فارسیEnglishفرانسه

میثاق نامه دانش آموزان

میثاق نامه دانش آموزان

 

اینک که با عنایت الهی و تکیه بر میراث گرانبها و ماندگار رسول ا... (ص) و قرآن کریم و عترت (ع) و تحقق جامعه عدل مهدوی (عج)، توانسته ام بار دگر با حمایت و دلسوزی خانواده و دبیران محترم در مدرسه حضور یابم، مراتب سپاسگزاری قلبی به پیشگاه خداوند منان و تمامی آنانی که در امر تحصیل مرا یاری نمودند، تقدیم می دارم و با استعانت از درگاه باریتعالی و با اعتقاد راسخ و سعی و تلاش برای رشد و تعالی خویش و انجام وظایف خود، پیمان می بندم:

1-رعایت حجاب برتر و پوشش کامل اسلامی را با توجه به آموزه های قرآن کریم بر خود لازم بدانم و همواره به آن عمل نمایم.

2-با حضور فعال خود در برنامه نماز جماعت مدرسه موجبات رضای خداوند را فراهم نمایم و انس مستمر با قرآن کریم داشته باشم.

3-اصول اخلاقی و شعائر اسلامی آموزشگاه را کاملا رعایت نمایم.

4-در مراسم صبحگاهی راس ساعت مقرر شرکت نمایم و در مناسبتها، برنامه های فرهنگی، تربیتی، هنری و فعالیتهای اجتماعی مدرسه فعالانه شرکت نمایم.

5-با حفظ سادگی و آراستگی، از پوشش رسمی مدرسه، مانتو، شلوار و مقنعه ی همرنگ و مناسب استفاده نمایم و از پوشش های تنگ، کوتاه و خارج از شان دانش آموزی خودداری کنم.

6-خود را ملزم به رعایت ادب و احترام نسبت به مدیر، معاون، دبیران و دیگر کارکنان و همکلاسی ها بدانم و عفت کلام و عزت نفس و رفتار با وقار با مسئولین مدرسه و دیگر دانش آموزان را رعایت نمایم و با آنان برخورد محبت آمیز و صمیمی داشته باشم.

7-با رعایت نظم و آرامش در کلاس در فراگیری درس اهتمام ورزم و با توجه به توصیه های دبیران هنگام تدریس و آزمونهای مستمر در حفظ نظم و آرامش کلاس به حقوق دانش آموزان دیگر احترام بگذارم.

8-در نظافت و بهداشت فردی و محیط آموزشگاه کوشا بوده و با مسئولین همکاری نمایم.

9-از به همراه آوردن اشیاء گرانبها و وسایل غیر مرتبط به مدرسه (تلفن همراه، دوربین، دستگاه های صوتی و تصویری، آلبوم، مجلات، عکس، فیلم، سی دی و سایر وسایل مربوط به دنیای مجازی و غیرمجاز) خودداری نمایم.

10-نکات تربیتی و اخلاقی را در مدرسه و اردوهای دانش آموزی و بازدیدها رعایت نموده و به توصیه های مربیان در همه زمانها و مکانها توجه داشته باشم.

11-از اموال واثاثیه آموزشگاه محافظت کرده و امانت دار باشم و چنانچه خسارتی وارد کردم، سریعا جبران نمایم.

12-راس ساعت مقرر در محل تعیین شده سرویس و مدرسه و کلاس درس حضور یابم.

13-از غیبت غیر موجه خودداری نمایم و در صورت داشتن غیبت موجه به موقع به مسئولین مدرسه اطلاع رسانی کنم.

14-در سرویس مدرسه، ضمن رعایت احترام راننده و دانش آموزان، مقررات انضباطی را همانند کلاس درس لحاظ نمایم.

15-در همه زمینه های علمی و پژوهشی و تربیت پذیری و توسعه و بسط شایستگی های خود در فرایند یاددهی یادگیری با مدرسه همکاری نمایم و با شرکت در جشنواره ها، المپیادهای درسی و ورزشی، همایش ها، گردهمایی ها و مسابقات گوناگون توانمندی های خود را نشان دهم.

16-رساندن مکاتبات و پیام های مدرسه به اولیاء و برگشت سریع پاسخ آنها را به آموزشگاه بر خود واجب بدانم.

بارالها مرا یاری فرما تا در تحقق مفاد این میثاق نامه لحظه ای غفلت نورزم و در سازندگی یک مدرسه صالح که زمینه ساز یک جامعه ی صالح است نقش خود را به خوبی ایفا نمایم.